Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sunflex Clima s 2 aplikačními páskami

Sunflex Clima s 2 aplikačními páskami
  • Plošna hmotnost: min. 127 g/m2
  • Dodací jednotka: ks
Zvolit variantu
Role (m2) Cena (m2) do 10 000 Kč Cena (m2) nad 10 000 Kč Množství
50 58,08 Kč s DPH 48,00 Kč bez DPH 56,10 Kč s DPH 46,36 Kč bez DPH m2

Popis produktu: SUNFLEX® Clima je 3vrstvá superdifúzní kontaktní membrána s pokovenou vnější vrstvou, která je určená zejména do systémů provětrávaných fasád, kde svými reflexními schopnostmi významným způsobem brání přehřívání obvodových stěn stavby a tím značně ovlivňuje i teplotu interiérů v letních měsících. Kromě reflexních vlastností fólie zabraňuje vstupu vnější vlhkosti do izolace a zároveň účinně propouští vodní páry z izolace obvodové stěny do provětrávané mezery. Tím tato fólie spolehlivě zastane funkci běžně difúzní fasádní fólie a nepředstavuje tak v konstrukci provětrávané fasády žádný prvek navíc.

Použití: Fólie SUNFLEX® Clima byla vyvinuta speciálně pro provětrávané fasády. Fólie je vhodná jak pro provětrávané fasády se spárově uzavřenými obklady, tak i pro provětrávané fasády se spárově otevřenými obklady. V druhém případě ale fólie nesmí být vystavena trvalému UV záření. Typů konstrukcí provětrávaných fasád je dnes tolik, kolik existuje jejich výrobců. Jinými slovy – mnoho.  Podstatou každé konstrukce provětrávané fasády je vzduchová ventilační mezera, do které musí být reflexní fólie SUNFLEX® Clima instalována tak, aby odrážela sálavé teplo směrem k vnějšímu opláštění – tedy hliníkovou reflexní vrstvou orientovanou do exteriéru. 

Vlastnosti:

  • odraz až 70 % slunečního tepla pryč od obytných prostor,

  • snižuje náklady na klimatizaci interiérů budov,

  • vysoká pevnost, zatížitelnost a odolnost proti protržení,

  • dokonalá prodyšnost pro vodní páry,

  • výborná pojistná hydroizolace,

  • odolnost proti UV záření  3 měsíce (při přímém dopadu slunečních paprsků),

  • aplikační pásky pro snadné spojování přesahů fólie,

  • složení vrstev: pokovená PPL textilie / vodotěsná membrána / PPL textilie.

Montáž: 

Fólii SUNFLEX® Clima napneme v jednotlivých pásech (šíře 1,5 m) vodorovně k izolaci obvodové stěny objektu, přičemž začínáme od země. Následující pás fólie instalujeme s cca 10 cm přesahem přes předchozí pás. Po instalaci a provizorním uchycení fólie (sponkovačkou, popř. oboustranně lepící páskou) se montuje konstrukce úchytů vnějšího opláštění (rošt) a na závěr finální opláštění objektu.

Jednotlivé pásy fólie se slepují páskou pro spojování difúzních fólií. V místech, kde je fólie perforována kotevními prvky roštu, lze použít i tzv. těsnící pás pod kontralatě, který se využívá zejména ve střešních systémech. Tento pás je v podstatě expanzní polyuretanová pěna, která zabrání průniku vlhkosti v místech perforace (jako u střech, kde probití kontralatí hřebíky způsobí zároveň perforaci podstřešní fólie a kde těsnící pás zabrání průniku vody těmito místy).

Způsob instalace fólie SUNFLEX® Clima se pak odvíjí od konkrétního systému konstrukce roštu, na kterém je ukotveno vnější opláštění. Většina takových konstrukcí vychází z daného projektu, kde je způsob instalace difúzní fólie jasně definován. V tomto směru nám jako výrobci fólie SUNFLEX®Clima nezbývá, než doporučit realizátorům řídit se daným projektem provětrávané fasády. Vždy doporučujeme konzultovat postup s projektantem nebo výrobcem systému, popř. se specialistou společnosti TART. Konzultace s našimi specialisty jsou bezplatné.

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Sunflex Clima naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

 

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: 0 - 3 dnů (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu

Soubory ke stažení:

1292