Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Polystyrenové izolace (EPS) Styrotrade

Styro EPS je zkratka pro expandovaný pěnový polystyren vyrobený společností Styrotrade. Setkáváme se s různým označením Styro EPS. Vždy obsahuje číslo, které udává pevnost v tlaku a písmeno, které udává provedení EPS.

Základním dělením podle provedení EPS značené písmeny bylo:

Z - základní provedení Polystyren s označením „Z" má nižší přesnost rozměrů desek. Používá se především jako izolace do podlah nebo jako tzv. „jádro" do dvouvrstvého zdiva nebo všude tam, kde nejsou kladeny nároky na přesnost desek.

S - stabilizovaný Polystyren s označením „S" je už stabilizovaný – neboli dostatečně odležený. Jeho rozměry jsou přesné. Užívá se zejména při izolaci plochých střech, podlah, stropů a hlavně při izolaci vnitřního zdiva.

F - fasádní Polystyren s označením „F" je nejvyšší řadou. Používá se především na fasády. Tolerance nepřesnosti řezu desek je zde max. 3 mm.

Od roku 2016 jsou označení "Z" a "S" sjednocena.

Dělení dle příměsí:
Dalším dělením, které určitě pomůže v orientaci při výběru vhodného polystyrenu, je dělení podle příměsí a užití. Relativní novinkou je polystyren s příměsí grafitu Styrotherm plus (tzv. „šedý EPS") (λ až 0,031 W/(m.K)). Díky využití nejnovějších technologií dosahuje tento polystyren výborných hodnot tepelného odporu. Tím si rychle získal příznivce jak mezi stavaři tak mezi koncovými zákazníky. Příměs grafitu v polystyrenu pomáhá odrážet teplo zpět k jeho zdroji. Lze tedy zajistit výbornou izolaci i pomocí relativně malé tloušťky EPS Styrotrade. To je důležité zejména u rekonstrukcí, kde se snažíme zachovat stejnou sílu zdí. Tento typ expandovaného pěnového polystyrenu je momentálně jedničkou v užití jako stěnová izolace.

Polystyreny Styrotrade pro izolaci podlahy:

Pro kvalitní izolaci podlah je určen EPS Styrofloor (EPS T), označení se různí dle výrobců. Jedná se o elastifikovaný polystyren pro kročejový útlum podlah. Nášlapné a chůzi tlumící desky z expandovaného polystyrenu jsou vhodné jako podklad pod plovoucí potěry a pod podlahové vytápění v rodinných domech, bytových domech, hotelech a veřejných budovách. Desky jsou tvarově stálé.

Polystyreny Styrotrade pro spodní stavbu a ploché střechy:

Vyrábí se i speciálně upravený pěnový polystyren s uzavřenou povrchovou strukturou Styro Perimetr či Styro SD (soklová deska). Ten se využívá především tam, kde by mohlo dojít ke kontaktu s vodou, při izolaci spodní stavby a soklu a pod hlavní hydroizolaci ve střeše. Styrotrade Styro Perimetr se vyrábí v různých tvarových provedeních i pro drenážní účely. Použitím Styrotrade Perimetru s tzv. nopy odpadá dokonce nutnost použití nopové fólie při izolaci spodní stavby.