Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sunflex Roof-In Plus

Sunflex Roof-In Plus
Reflexní fólie parotěsná bublinková
Role (m2) Cena (m2) do 11 000 Kč Cena (m2) nad 11 000 Kč Dostupnost Množství
10 42,16 Kč s DPH 34,84 Kč bez DPH 40,90 Kč s DPH 33,80 Kč bez DPH do 3 dnů
m2
50 40,54 Kč s DPH 33,50 Kč bez DPH 39,33 Kč s DPH 32,50 Kč bez DPH do 3 dnů
m2

Popis produktu: Fólie SUNFLEX® Roof-In Plus v sobě kombinuje vlastnosti tepelné izolace, parozábrany (parotěsné fólie) a odrazu tepla (termoreflexe). Díky této unikátní kombinaci fólie SUNFLEX® Roof-In Plus významně šetří náklady na vytápění.

Parozábrana SUNFLEX® Roof-In Plus je vyrobena z unikátní vícevrstvé bublinkové fólie polaminované reflexní metalickou vrstvou. Tato metalická vrstva, uzavřena pro dlouhou životnost mezi dvě tenké fólie, odráží až 95 % tepelného záření zpět do vytápěného prostoru. Fólie SUNFLEX® Roof-In Plus spolu se  vzduchovou mezerou mezi fólií a vnitřním obkladem působí jako dodatečné izolace se stejným tepelným odporem jako 6 cm minerální vaty (tepelný odpor vrstvy s 3cm vzduchovou mezerou je 1,1 m2k/W). Použitím fólie SUNFLEX® Roof-In Plus se také eliminují tepelné mosty v místech krokví.

Použití: 

Termoreflexní stavební fólie SUNFLEX® Roof-In Plus je výborným prvkem v rámci:

 • Izolace střechy
 • Izolace stěn
 • Izolace stropu
 • Izolace dřevostavby
 • Izolace haly
 • Izolace potrubí

Vlastnosti:

 • 100% parozábrana (fólie nepředstavuje žádný prvek do systému navíc)

 • odráží až 95 % sálavého tepla zpět do místnosti

 • uspoří až 20 % tepelné energie (výrazně snižuje náklady na vytápění)

 • ochrana proti elektromagnetickému záření

 • velice pevná fólie

 • odolná proti slunečnímu UV záření a chemickým látkám

 • velice dlouhá životnost

 • složení vrstev: polyester / hliník / polyetylén / bublinková fólie (polyetylen)

Montáž: 

Montáž fólie SUNFLEX® Roof-In Plus je velice snadná a je shodná s montáží klasické parozábrany. V případě izolace střechy napneme fólii pod krovy reflexní stranou směrem do místnosti. Přesah jednotlivých pásů fólie se ponechá cca 5 cm. Veškeré spoje se musí důkladně slepit páskou, aby se zamezilo pronikání vodních par do izolace. Také kolem stěn, střešních oken a komínů je nutno fólii řádně dotěsnit butylovou páskou nebo trvale pružným tmelem. Na fólii se namontují dřevěné hranoly nebo kovové profily, na které se připevní sádrokarton, příp. jiný obklad. Vzduchovou mezeru mezi fólií a obkladem (cca 3 cm) je nutno dodržet pro zachování maximálního efektu termoreflexe.

Při montáži parozábrany SUNFLEX® Roof-In Plus na stěnu či strop je postup obdobný. Fólie se napne na zeď (strop) reflexní stranou směrem do místnosti. Následně se postupuje jako při izolaci střechy.

 V případě, že není možné dodržet vzduchovou mezeru mezi fólií a sádrokartonem nebo mezi fólií a dodatečnou izolací, napneme fólii SUNFLEX® Roof-In Plus reflexní stranou směrem z místnosti. Důvodem tohoto postupu je, že bublinková fólie takto vytvoří alespoň minimální vzduchovou mezeru, která umožní sálání tepla, a tedy i jeho odraz. Při tomto způsobu montáže není ovšem dosaženo maximálního efektu termoreflexe.

Skladování:

 • skladovat v suchu
 • nevystavovat UV záření
 • nevystavivat dlouhodobé tlakové zátěži

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Sunflex Roof-in Plus naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

 

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: 0 - 3 dnů (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu