Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Juta Jutafol DTB 150

Juta Jutafol DTB 150
Čtyřvrstvá pojistná hydroizolační fólie
Cena (m2) do 11 000 Kč Cena (m2) nad 11 000 Kč Dostupnost Množství
28,29 Kč s DPH 23,38 Kč bez DPH 27,26 Kč s DPH 22,53 Kč bez DPH do týdne
m2

Popis produktu:
Jutafol DTB 150 je čtyřvrstvá pojistná hydroizolační fólie. Skládá se z výztužné mřížky a ze dvou vrstev speciální fólie a ze spodní ochranné netkané textilie.

 • je vhodný pro použití jako podstřešní fólie ve větraných střešních konstrukcích s plným bedněním. Paropropustnost v kombinaci se spodní ventilační mezerou pod bedněním zajišťují dobrý odvod vodních par z vnitřního prostoru objektu.
 • fólie zároveň chrání tepelnou izolaci před vlhkostí z deště nebo sněhu v případě protečení střešní krytinou nebo zafoukání
 • vždy je nutné pod fólií nebo pod bedněním zajistit funkční ventilační mezeru. Minimální možný sklon střechy je 17°

Montáž:

 • JUTAFOL DTB 150 se pokládá na pevný, rovný, čistý a suchý podklad. Pokládá se horizontálně netkanou textilií směrem do vnitřního prostoru objektu,buď přímo na krokve nebo na bednění tak, aby nevznikly žádné faldy nebo sklady. Montáž začíná u okapu a postupně se pokládají další pásy směrem k hřebeni.
 • Přesah pásů horizontální i vertikální je min. 10 cm ( je závislý na sklonu střechy, čím nižší sklon tím větší přesah). Překrytí doporučujeme u nižších sklonů spojit oboustranně lepící páskou Jutafol SP 1. Lepící pásky na bázi PVC se nesmí používat.
 • Připevňuje se sponkami mechanické sešívačky nebo nekorodujícími hřeby s plochou hlavou. Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být větší než 1,4 m.
 • Fólie se ke krokvím zajistí kontralatěmi o tloušťce min. 40 mm. Prostor mezi fólií a střešními latěmi umožňuje odtok vody po fólii a odvětrání vlhkosti z konstrukce. Zároveň je pro odvětrání vlhkosti nutná i spodní ventilační mezera. Laťování pro střešní krytinu se připevní ke kontralatím.
 • Při použití Jutafolu DTB přímo na bednění je nutné mezi bedněním a tepelnou izolací vytvořit ventilační mezeru výšky 3 - 6 cm a zároveň zajistit vstup vzduchu u okapu a výstup v hřebeni střechy, potom může být střešní krytina položena přímo na fólii bez použití latí a kontralatí (např. asfaltový šindel).
 • Způsob chemické impregnace dřevěných konstrukcí NAD i POD fólií musí být proveden tak, aby nemohlo dojít k chemickému poškození fólie. Montáž lze provést až po úplném zaschnutí nátěru.
 • Pozor na vypracování detailů. Je nutné odstranit veškeré překážky, které by bránily odtoku vody po fólii. Zakrytí fólie střešní krytinou doporučujeme provést co nejdříve.
 • Další montážní dispozice jsou uvedeny v Aplikačním manuálu JUTA a.s.

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Jutafol DTB naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: Na dotaz (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu