Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Juta Jutafol DTB 150

Juta Jutafol DTB 150
 • Plošná hmotnost: 150 g/m2
 • Délka role: 50 m
 • Dodací jednotka: ks
Zvolit variantu
Role (m2) Cena (m2) do 11 000 Kč Cena (m2) nad 11 000 Kč Množství
75 23,53 Kč s DPH 19,45 Kč bez DPH 22,20 Kč s DPH 18,35 Kč bez DPH m2

Popis produktu:
Jutafol DTB 150 je čtyřvrstvá pojistná hydroizolační fólie. Skládá se z výztužné mřížky a ze dvou vrstev speciální fólie a ze spodní ochranné netkané textilie.

 • je vhodný pro použití jako podstřešní fólie ve větraných střešních konstrukcích s plným bedněním. Paropropustnost v kombinaci se spodní ventilační mezerou pod bedněním zajišťují dobrý odvod vodních par z vnitřního prostoru objektu.
 • fólie zároveň chrání tepelnou izolaci před vlhkostí z deště nebo sněhu v případě protečení střešní krytinou nebo zafoukání
 • vždy je nutné pod fólií nebo pod bedněním zajistit funkční ventilační mezeru. Minimální možný sklon střechy je 17°

Montáž:

 • JUTAFOL DTB 150 se pokládá na pevný, rovný, čistý a suchý podklad. Pokládá se horizontálně netkanou textilií směrem do vnitřního prostoru objektu,buď přímo na krokve nebo na bednění tak, aby nevznikly žádné faldy nebo sklady. Montáž začíná u okapu a postupně se pokládají další pásy směrem k hřebeni.
 • Přesah pásů horizontální i vertikální je min. 10 cm ( je závislý na sklonu střechy, čím nižší sklon tím větší přesah). Překrytí doporučujeme u nižších sklonů spojit oboustranně lepící páskou Jutafol SP 1. Lepící pásky na bázi PVC se nesmí používat.
 • Připevňuje se sponkami mechanické sešívačky nebo nekorodujícími hřeby s plochou hlavou. Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být větší než 1,4 m.
 • Fólie se ke krokvím zajistí kontralatěmi o tloušťce min. 40 mm. Prostor mezi fólií a střešními latěmi umožňuje odtok vody po fólii a odvětrání vlhkosti z konstrukce. Zároveň je pro odvětrání vlhkosti nutná i spodní ventilační mezera. Laťování pro střešní krytinu se připevní ke kontralatím.
 • Při použití Jutafolu DTB přímo na bednění je nutné mezi bedněním a tepelnou izolací vytvořit ventilační mezeru výšky 3 - 6 cm a zároveň zajistit vstup vzduchu u okapu a výstup v hřebeni střechy, potom může být střešní krytina položena přímo na fólii bez použití latí a kontralatí (např. asfaltový šindel).
 • Způsob chemické impregnace dřevěných konstrukcí NAD i POD fólií musí být proveden tak, aby nemohlo dojít k chemickému poškození fólie. Montáž lze provést až po úplném zaschnutí nátěru.
 • Pozor na vypracování detailů. Je nutné odstranit veškeré překážky, které by bránily odtoku vody po fólii. Zakrytí fólie střešní krytinou doporučujeme provést co nejdříve.
 • Další montážní dispozice jsou uvedeny v Aplikačním manuálu JUTA a.s.

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Jutafol DTB naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: Na dotaz (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu

1319