Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sunflex Contact Pro s 2 aplikačními páskami

Sunflex Contact Pro s 2 aplikačními páskami
Difúzní reflexní membrána
Role (m2) Cena (m2) do 11 000 Kč Cena (m2) nad 11 000 Kč Množství
75 77,83 Kč s DPH 64,32 Kč bez DPH 75,50 Kč s DPH 62,40 Kč bez DPH
m2

Popis produktu: Tato nová fólie nahrazuje dosavadní fólii SUNFLEX® Contact. Nová verze PRO má výrazně vyšší plošnou hmotnost (190 g/m2 oproti původní 127 g/m2). Výrazně lepší je také hodnota emisivity. U verze PRO byla naměřena hodnota 0,05 (což znamená odraz 95 % sálavého tepla) oproti původní hodnotě 0,3. Také paropropustnost je u nové generace řady PRO daleko lepší. Její ekvivalentní difúzní tloušťka je Sd = 0,045 m. Fólii SUNFLEX® Contact PRO lze aplikovat do střešního systému již při sklonu střechy 17° (původní verze až od sklonu 22°). Ještě dodejme, že všechny naměřené hodnoty byly ve stejné výši naměřeny i po testech umělého stárnutí!

Fólie SUNFLEX® Contact PRO s reflexní vnější vrstvou kombinuje vynikající schopnost odrážení tepla fólií SUNFLEX® s vysokým stupněm paropropustnosti. Reflexní metalická vrstva v létě účinně chrání proti slunečnímu sálavému teplu a snižuje tak nežádoucí přehřívání podkrovních prostor. Fólie SUNFLEX®Contact PRO navíc díky své paropropustnosti umožňuje dokonalý odvod vlhkostize střešní konstrukce a současně stoprocentně zabraňuje vniknutí vody do střešního pláště.

Při stavbě či rekonstrukci domu s obytným podkrovím je třeba myslet také na ochranu před tropickými vedry. V letních měsících naměříme nejvyšší teploty právě na střechách a v podkroví. Čím je střešní krytina tmavší, tím je teplota na jejím povrchu vyšší (často vysoko nad 60 °C). Teplo pak proniká z povrchu střechy do dalších vrstev střešního pláště a zahřívá celou výšku tepelné izolace (zpravidla minerální vaty). Takto získané teplo se naakumuluje a poté ještě dlouhé hodiny po západu slunce sálá do prostoru a ohřívá interiér, který je pak potřeba klimatizovat. Problém může vyřešit fólie SUNFLEX® Contact PRO, která má velmi dobrou difúzní schopnost a zároveň odráží tepelné paprsky lesklou reflexní vrstvou na svém povrchu. Celý střešní systém SUNFLEX® PRO a tedy i podkrovní prostory jsou tak daleko méně zahřívány. Teplotní rozdíl v podkroví při použití fólie SUNFLEX®Contact PRO proti skladbě s klasickou, černou difúzní fólií činí až osm stupňů Celsia. Na stejném principu pracuje fólie SUNFLEX Contact PRO i ve fasádních systémech.

Použití: Prodyšná fólie SUNFLEX® Contact spolu s parotěsnou folií SUNFLEX® Roof-In Plus tvoří energeticky vysoce úsporný systém, který optimálně ochrání stavební konstrukce spolu s tepelnou izolací před fyzikálními procesy a vlivy (vlhkostní vlivy, zatékání, náhlé teplotní změny působící na životnost materiálů). Fólie SUNFLEX® Contact může být samozřejmě použitá také samostatně.

Vlastnosti:

  • odraz až 95 % slunečního tepla pryč od obytných prostor
  • snižuje náklady na klimatizaci podkrovních prostor
  • vysoká pevnost, zatížitelnost a odolnost proti protržení
  • dokonalá prodyšnost pro vodní páry
  • výborná pojistná hydroizolace
  • 3 měsíční odolnost proti UV záření  (při přímém dopadu slunečních paprsků)
  • skladujte mimo dosah UV záření (mimo přímý dopad slunenčích paprsků)
  • aplikační pásky pro snadné spojení přesahů fólie
  • složení vrstev: třívrstvá PPL textilie / vysoce lesklá AL fólie s mikroperforací / dvojitá aplikační páska

Montáž: Montáž fólie SUNFLEX® Contact PRO je stejná jako u běžné difúzní membrány. Fólii SUNFLEX® Contact PRO napneme přes krovy, a to reflexní (pokovenou) stranou směrem ke krytině. Pokládka je možná přímo na izolaci (minerální vata), resp. na bednění. Na krovy se difúzní fólie upevní pomocí kontralatí. Těsnící pásy umístěné pod kontralatěmi zamezí průniku vody v místech, kde je fólie porušena hřebíky. Je nutné zachov minimální deseticentimetrový přesah jednotlivých pásů fólie. Jednotlivé pásy fólie se spojí pomocí dvojité aplikační pásky. Toto spojení zamezí průniku chladného vzduchu do hlavní izolace, čímž zkvalitní tepelně izolační vlastnosti celého střešního pláště. Fólie SUNFLEX® Contact se ve spodní části střechy ukončuje na okapničce.

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Sunflex Contact Pro naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

 

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: 0 - 3 dnů (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu

Soubory ke stažení: