Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Juta Jutadren

Juta Jutadren
Čtyřvrstvá pojistná hydroizolační membrána
Aplikační páska Cena (m2) do 11 000 Kč Cena (m2) nad 11 000 Kč Množství
Bez AP 188,03 Kč s DPH 155,40 Kč bez DPH 182,66 Kč s DPH 150,96 Kč bez DPH
m2
S 2AP 197,35 Kč s DPH 163,10 Kč bez DPH 191,71 Kč s DPH 158,44 Kč bez DPH
m2

Popis produktu: Jutadren je čtyřvrstvá pojistná hydroizolační membrána. Skládá se z difúzního filmu a dvou vrstev netkané polypropylenové textilie a z drenážní polypropylenové vrstvy. Je vhodný pro použití jako kontaktní podstřešní difúzní membrána v šikmých střešních systémech, lze jej použít i ve skladbě jednoplášťového bedněného střešního systému s falcovanou krytinou přímo na pojistné hydroizolaci. Skladba membrány zajišťuje dobrou vodotěsnost při dešti. Jutadren řeší problém s kondenzací na vnitřní straně plechové krytiny. Chrání před vznikem koroze na vnitřní straně plechové krytiny. Mezi plechem a ostatními vrstvami je vymezena drenážní vrstvou vzduchová mezera, která umožňuje odvod vlhkosti zpod plechové krytiny. Nosná difúzní membrána Jutadrenu, díky své vynikající paropropustnosti, umožňuje odvětrání zbytkové vlhkosti z půdních prostor objektu a tím udržuje střešní konstrukci suchou při každém počasí. Jutadren tlumí hluk, např. při velkém dešti, nepodléhá hnilobě a plísni, je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný. Ve variantě AP je přímo na roli aplikovaná spojovací páska pro slepení přesahů. Šířka membrány (drenážní vrstvy (EN 1849-2) 1,5 m ) 1,4 m. Délka role 25 m. Celkové množství na roli (plocha drenážní vrstvy 37,5 m2 /35 m2).

Montáž:

  • Jutadren se pokládá na pevný, rovný, čistý a suchý podklad. Pokládá se horizontálně přímo na difúzní bednění tak, aby nevznikly žádné faldy nebo sklady. Drenážní vrstva směřuje ke střešní krytině. Montáž začíná u okapu a postupně se pokládají další pásy směrem k hřebeni, volný okraj bez drenážní vrstvy směřuje k hřebeni.
  • Vyráběn s drenážní vrstvou šíře 140 cm,šíře nosné vrstvy je 150 cm. Toto provedení usnadňuje pokládku s přesahem 10 cm. Překrytí doporučujeme spojit oboustranně lepící páskou Jutadach SP 38, při nižších sklonech než 22° vždy. Lepící pásky na jiné bázi se nesmí používat. Pokud je to možné, minimalizujte počet délkových napojení pásů membrány použitím celých rolí.
  • Ke konstrukci se připevňuje sponkami mechanické sešívačky nebo nekorodujícími hřeby s plochou hlavou, a to vždy pouze v místě přesahu.
  • Způsob chemické impregnace dřevěných konstrukcí pod membránou musí být proveden tak, aby nemohlo dojít k chemickému poškození membrány. Montáž lze provést až po úplném zaschnutí nátěru.
  • Pozor na vypracování detailů. Je nutné odstranit veškeré překážky, které by bránily odtoku vody po membráně.
  • Zakrytí membrány střešní krytinou doporučujeme provést co nejdříve.
  • Další montážní dispozice jsou uvedeny v aktuálně platném Aplikačním manuálu JUTA a.s..

Doporučený a bezpečný postup práce s materiálem Jutadren naleznete v technickém  listě v záložce Dokumentace.

Při nákupu zboží nad 10 000 Kč s DPH z kategorie Stavební příslušenství a platbě převodem (na zálohovou fakturu) je dopravné ZDARMA.

Orientační dostupnost: 0 - 3 dnů (dle množství a aktuálních dodacích termínů výrobce), možný termín dodání uvedeme v naší nabídce.

Cena dopravného: Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu. Pro orientační přehled jsme níže zpracovali možné varianty dopravy, ze kterých vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava z kategorie Stavebního příslušenství pro Českou republiku

 Počet balení * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a více
 Cena bez DPH v Kč 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1 100 naceníme

Platit je možné na dobírku (30 Kč bez DPH), nebo převodem (zálohová faktura)

* Pro výhodnější dopravné k sobě balíme například krabice hmoždinek, lišty, lehké fólie a perlinky. Dvě krabice hmoždinek = 1 balení pro přepravu